İPLİK NUMARA KARŞILAŞTIRMA ARACI

İLETİŞİM FORMU

ZORLU GRUBU

Zorlu Holding ve Grup Şirketleri Hakkında

Zorlu Grubu’nun temelleri 1953 yılında Denizli'nin Babadağ ilçesinde tekstil sektörü ile atılmıştır. Kurulduğu günden bu yana, Türkiye için hayal kurmaya ve bu hayalleri yenilikçi bakış açısıyla gerçeğe dönüştürmeye devam eden Zorlu Grubu, Türk sanayisinin temel taşlarından biri haline gelmiştir.
Zorlu Holding, bugün 60’tan fazla şirket, yaklaşık 34 bin çalışan ve 160’ı aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla Türkiye'nin ve çevre coğrafyanın en büyük sanayi gruplarından biri konumundadır. Tekstil, tüketici elektroniği, beyaz eşya, bilgi teknolojileri, enerji, gayrimenkul, maden-metalürji, savunma, turizm, havacılık sektörleri başta olmak üzere faaliyet gösterdiği tüm alanlarda Türkiye ekonomisine ve gelişimine katkıda bulunan Zorlu Holding, sürdürülebilir kârlılık içinde büyümeye devam etmektedir.

 

Zorlu Holding bünyesinde Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir ve güçlü katkı sağlayan şirketleri yer almaktadır.


Vestel Grup Şirketleri, tüketici elektroniği, beyaz eşya, bilgi teknolojileri ve savunma alanlarında faaliyet göstermektedir. 160’dan fazla ülkeye ihracat yapan Vestel, ülkemizde son 23 yıldır dayanıklı tüketim sektörünün ihracat şampiyonu unvanını korumaktadır. Elektrikli araç bataryaları ve TOGG yerli otomobil projesindeki ortaklığıyla büyük bir dönüşüm yaşayarak otomotiv sektöründe etkinliğini artıran Vestel, ürettiği elektrikli araç şarj cihazlarıyla kurumsal müşterilerin çözüm ortağı olarak konumlanırken tüketicilerin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik çalışmalarına da devam ediyor.

Zorlu Tekstil Grubu, alanında dünyanın önemli üreticileri arasında yer almaktadır. Bünyesinde yer alan TAÇ, Linens ve Valeron markalarıyla ev tekstilinin lider kuruluşu olan Zorlu Tekstil Grubu, KORTEKS ile Avrupa'nın en büyük entegre polyester iplik üreticilerinden biridir.

Yenilenebilir enerji alanında Türkiye'ye öncülük eden Zorlu Enerji Grubu, ülkemizin enerji kaynak ithalinden kaynaklanan cari açığının kapanması ve sürdürülebilir bir yaşam için çalışmalarını sürdürmektedir. Zorlu Enerji Grubu elektrik ve buhar üretimi ve satışı, elektrik ticareti, anahtar teslimi enerji santrali inşası, işletmesi, bakım ve onarımı ile doğal gaz dağıtımı ve ticaretini kapsayan entegre hizmetler sunmaktadır.

Zorlu Gayrimenkul, imza attığı projelerle çağdaş mimari, konfor, işlevsellik ekseninde ses getiren gayrimenkul projeleri geliştirmektedir. Şirket Türkiye’nin ilk beş fonksiyonlu karma projesi Zorlu Center'ı, Türk gayrimenkul sektörünün çıtasını yükselten bir proje olarak hayata geçirmiştir.

Metalürji alanında faaliyetlerini sürdüren Meta Nikel Kobalt A.Ş. tesisi de kendi alanında dünyaya örnek bir üretim kompleksi olarak topluluğun bünyesinde yer almaktadır.

Zorlu Holding 70 yıl önce bir dokuma tezgâhı ile başlayan yolculuğuna, bugün kararlılıkla devam etmektedir.


Bugün, 34 bin kişinin çalıştığı, 2022 yılı sonu itibarıyla 102,8 Milyar TL cirosu ile 160’I aşkın ülkeye ihracat yapan bir şirketler topluluğu olan Zorlu Holding, Türkiye sanayisinin stratejik sektörlerinde, paydaşlarının çözüm ortağı olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Zorlu Grubu, orta ve uzun vadede dünyanın en büyük 500 şirketi arasına girerek, gelecek dönemde de Türkiye ekonomisinde öncü şirketlerden biri olmayı hedeflemektedir. Bu kapsamda Türkiye’ye değer katmak, müşterilerine ve 

tüm paydaşlarına güvenilir bir iş ortağı olmak ilkesiyle hareket ederek; tüm faaliyetlerinde ekonomik, sosyal ve çevresel boyutları gözetmeyi benimsemektedir.

 

Detaylı bilgi için: www.zorlu.com.tr